Odkurzacz bezprzewodowy vs. przewodowy

Czy odkurzacz bezprzewodowy jest lepszy od przewodowego?

sklep internetowy AGD

Pomocnik w sprzątaniu

Każdy sklep internetowy AGD jest pełen najróżniejszych propozycji. Dlatego wybór odpowiedniego sprzętu staje się coraz bardziej skomplikowany. Urządzenia posiadają dziesiątki różnych funkcji, niekoniecznie potrzebnych. Nie dla każdego niezbędne jest uzdatnianie wody Inowrocław w nowym ekspresie. Podobnie jak kilkanaście programów prania w najnowszej pralce. Jednym z dylematów kupujących jest dobór odkurzacza. Lepszy będzie klasyczne urządzenie z kablem, czy odkurzacz bezprzewodowy? Oba typy mają swoje zalety i wady. Każdy użytkownik może mieć też nieco inne oczekiwania w stosunku do tego sprzętu.

Odkurzacz bezprzewodowy i przewodowy porównanie

Odkurzacze przewodowe przez lata były niezawodnym standardem. Do tej pory są znane ze swojej wydajności. Ich konstrukcja pozwala na długotrwałe użytkowanie bez obaw o zużycie baterii. Dla wielu osób odkurzacze przewodowe nadal pozostają pierwszym wyborem. Dzieje się tak, bowiem silny odkurzacz najczęściej posiada wyższą moc ssania niż odpowiednik bezprzewodowy. Jest to szczególnie ważne w domach o dużej powierzchni. Doceniają je także posiadacze zwierząt domowych.

Bezprzewodowe odkurzacze zyskują na popularności dzięki swojej mobilności. Brak przewodu pozwala na swobodę poruszania się. Eliminuje konieczność przełączania gniazdek i zmagania się z plątaniną kabli. Takie kompaktowe drobne AGD jest idealne na szybkie odkurzanie podłogi. Nie ma także problemu z ich przechowywaniem. Jest to dużym atutem w mniejszych mieszkaniach.

Wersje bezprzewodowe mają również swoje ograniczenia. Czas pracy na baterii może być problemem. Producenci robią wiele, aby poprawić wydajność tego elementu. Nadal jest to jednak znaczne ograniczenie podczas dłuższych sesji sprzątania. Ponadto moc ssania może nie dorównywać niektórym modelom przewodowym. Będzie to stanowić problem przy bardziej wymagających zadaniach.

Koszty dla portfela i środowiska

Nowoczesne drobne AGD nie należy do tanich. Topowe modele potrafią kosztować krocie. Wystarczy przejrzeć dowolny sklep internetowy AGD, by zauważyć dużą rozbieżność w cenach. Z zasady urządzenia bezprzewodowe są droższe od wersji z kablem. Tak samo jest w przypadku odkurzaczy. Można jednak ograniczyć te koszty, odwiedzając outlet AGD. Oferta takich miejsc obejmuje nowe i używane AGD. Zaoszczędzić można nawet do 70% ceny.

Kupowanie urządzeń z wystawy niesie ze sobą korzyści dla środowiska. Takie powystawowe AGD nie trafia na wysypisko. Służy przez wiele lat użytkownikowi.

Mniej przyjazne dla środowiska są wersje pracujące na baterii. Konieczna jest ich specjalna utylizacja. Warto mieć to na uwadze, podejmując decyzję o zakupie.

sklep internetowy AGDodkurzacz bezprzewodowyodkurzacze przewodowesilny odkurzaczdrobne AGDodkurzanie podłogioutlet AGDpowystawowe AGD